Posted on

Przepis na imprezę firmową – receptura zespołu MainEvent

Wielu przedstawicieli firm, co roku, a w niektórych firmach nawet częściej, zmaga się z organizacją eventu dla pracowników. Bardzo często firmy nie posiadają wyspecjalizowanych w tym kierunku organów, w związku z czym, przed takim organizatorem pojawia się nie lada wyzwanie. Na szczęście w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, bardzo łatwo można znaleźć firmy eventowe specjalizujące się w organizacji imprez firmowych inaczej zwanych imprezami integracyjnymi. Mimo wszystko pojawia się wiele pytań i wątpliwości: z jakiej firmy skorzystać, na czym się skupić, etc.. Zazwyczaj zorganizowanie takiej imprezy, choćby miało się sprowadzać jedynie do wyboru firmy outsourcingowej i akceptacji poszczególnych elementów, jest dużym stresem, ponieważ chcemy dobrze wypaść przed szefem, zaimponować kolegom z pracy oraz dobrze rozdysponować powierzonym budżetem.

Zatem, od czego należy zacząć? Przede wszystkim właśnie od ustalenia budżetu eventu firmowego. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie przeglądania stosu ofert, które w ogóle nas nie dotyczą. Imprezy firmowe mogą sprowadzać się do uroczystej kolacji lub być rozwinięte do całodniowych atrakcji teambuildingowych, czasami trwają cały weekend. Kiedy już mamy ustalone widełki kwotowe, pora zastanowić się nad naszym zespołem w pracy. Należy uwzględnić przedział wiekowy osób, dla których organizujemy atrakcje. Młody zespół chętnie relaksuje się podczas atrakcji sportowych na łonie natury, gdzie może dać upust swojej energii, zaś starszy zespół chętniej skorzysta z oferty bardziej statycznych warsztatów. Co innego wybierze zespół męski, czyli np. paintball, quady, offroad, a co innego damski, np. warsztaty rysunku z żywym modelem lub spa. Nie bez znaczenia jest również atmosfera panująca w zespole. Często imprezy integracyjne mają za zadanie nie tylko oderwać się od pracy i wspólnie zrelaksować, ale i uczyć. W tym celu firmy eventowe tworzą specjalnie przygotowane zestawy gier teambuildingowych, które mają za zadanie spajać zespół podczas imprezy firmowej, naprawiać lub budować relacje, poznawać słabe i mocne strony naszych kolegów i koleżanek z pracy.

Jeśli pozwala nam na to budżet, chętnie doradzamy firmom, by poświęciły swój wspólny czas na dłużej niż uroczystą kolację. Zespół zyska na sile, gdy będzie miał wspólne pozytywne emocje i wspomnienia. Warto zorganizować dzień wolny od pracy i wybrać się gdzieś „za miasto” odpocząć i wspólnie się zabawić. Dzień pełen gier i atrakcji uwieńczony wspólną kolacją, a nawet imprezą taneczną, daje gwarancje świetnej zabawy i dobrze zintegrowanego zespołu ;)