Posted on

Porada 1: jak wybrać termin imprezy firmowej

Aktywna impreza firmowa jako forma nagrody zespołowej? Według badań 65% pracowników twierdzi, że woli aktywne wyjazdy firmowe jako formę gratyfikacji zamiast innych nagród. Należy zapytać co mamy na myśli pod pojęciem takiego wyjazdu? Należy mieć na uwadze, że samo ruszenie się zza biurka nie wystarczy i wymogi oraz oczekiwania pracownika z sektora MŚP albo korporacyjnego stale się zmieniają. To powoduje naturalną ewolucję programów i atrakcji firm, które realizują imprezy firmowe.

Jednak przy realizacji super wyjazdu rolę odgrywa nie tylko dobór oferty i firmy obsługującej, ale także odpowiednie podejście samej firmy zamawiającej imprezę. To oznacza, że grill z potupajką przy disco polo jeśli było dobre pięć lat temu to dzisiaj może być co najwyżej dodatkiem do katalogu atrakcji na wolnym powietrzu. 

Dzisiaj podzielimy się z Państwem kilkoma sugestiami, które pomogą Wam zorganizować odpowiedni wyjazd. W pierwszym odcinku poruszymy kwestię: wyboru odpowiedniego terminu.

Czasami warto się zastanowić, czy robienie wyjazdu na siłę w momencie największego obłożenia pracą jest dobrym rozwiązaniem. Przecież nikt nie zrelaksuje się podczas imprezy firmowej jeśli cały czas będziemy rozmawiać o niedokończonym projekcie i nadchodzących tragach albo dostawach w firmie. Także sezon sprzedażowy do którego należy się raczej przygotować analizując excela i konkurencję nie przyczyni się do dobrej stworzenia dobrej atmosfery do zabawy. Dlatego planując nie myśl tylko o fakturze kosztowej i odbębnieniu „wyjazdu” dla pracowników ale także o tym, żeby termin nie kolidował z harmonogramami firmy.

Najlepiej jak termin będzie w okresie dobrej pogody oraz spowolnienia pracy w biurze. Oczywiście nasuwa się od razu wakacyjna pora, ale często z uwagi na fakt, że rotacyjnie pracownicy jeżdżą na urlopy i przerzucają się obowiązkami nie jest to najlepszy termin. Chociaż na pewno jest wiele firm, które w wakacje mają tak zwany martwy sezon.

Nasza firma realizuje niezapomniane eventy firmowe pod Warszawą. Poznaj ofertę imprez firmowych. Korzystamy z naszych terenów, okolicznej przyrody i doskonałego zaplecza. Posiadamy wiele atrakcji możliwych do dostosowania o różnych porach roku, temperaturach oraz co najważniejsze temperamencie. W dzisiejszym poradniku opisaliśmy kwestię terminów. Odwiedź nas ponownie aby poznać inne dobre porady jak zorganizować dobry event firmowy.