Posted on

Czy znasz zalety teambuildingu?

Coraz więcej firm podejmuje regularne działania mające na celu budowanie zespołu począwszy od prostych i krótkich gier relaksacyjnych wykonywanych w biurze po kilkudniowe wypady zaplanowane przez specjalistów.

Jakkolwiek dla wielu taki wypad jest miłym odpoczynkiem od spraw firmowych, to cel jest jak najbardziej poważny i ustalony odgórnie: rozwijanie umiejętności i wiedzy pracowników.

Żaden z nas nie jest tak sprytny jak my wszyscy razem wzięci – w tych prostych słowach powtarzanych przez ekspertów od zarządzania można zawrzeć istotę teambuildingu polegającego na pracy zespołowej. Ktoś może zadać pytanie: po co zlecać organizację imprezy firmowej pod Warszawą i zapędzanie pracowników do gier zespołowych? Przypomnijmy oczywiste zalety.

Teambuilding i poprawa produktywności

Poprawa produktywności jest jednym z najczęstszych celów zespołowych aktywności mobilizujących kreatywne myślenie. Poprzez aktywizację pracowników do tego, aby nauczyli się w sposób jak najbardziej naturalny pracować zespołowo w sposób jak najbardziej efektywny. Dodatkowo wysiłek włożony w gry pozwala pracownikom odnaleźć pozornie banalne rozwiązania, które w codziennej pracy są bardzo efektywne. Na tym polega produktywność, którą wyzwalamy podczas gier.

Wzmacniaj motywację

Jest wiele sposobów pozwalających aktywnościom zespołowym wzmagać motywację pracowników i integrować się z kulturą sukcesu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że poczucie wspólnego interesu i osiąganie sukcesów, a przede wszystkim satysfakcja z nich jest kluczem do zwiększenia produktywności. Gdy pracownicy nawiązują relacje podczas gier, gdy są zrelaksowani może to pozytywnie wpływać na ich późniejsze podejście do siebie w pracy.

Kreatywność przede wszystkim

W niektórych zawodach kreatywność jest najważniejszym motorem biznesu. Dlatego zatrudniani pracownicy są bardzo zróżnicowani, aby przenikanie ich czasami sprzecznych perspektyw wpływało twórczo i przynosiło świeże pomysły. To kreatywne rozwiązania potrafią zapewnić firmie nie tylko możliwość większych zarobków ale też realizowanie usprawnień tam, gdzie ich nie ma. Dlatego w teambuildingu kreatywność jest jednym z najbardziej pożądanych zjawisk.

Poprawiona komunikacja

Ludzie muszą rozmawiać i komunikować się aby zdobyć nagrodę i pokonać drużynę przeciwną. Im lepsza komunikacja i współpraca tym więcej sukcesów w grze. Takie luźne podejście do realizacji zadań podczas wyjazdu integracyjnego pozwala na wzajemne poznanie pracowników i lepsze zrozumienie kto jest w czym najlepszy. Tylko wykorzystując wspólnie najmocniejsze strony zespołu dojdziemy do sukcesu.